Jestli se chcete zapsat do našeho Cirkusu spřátelených blogů, klikněte SEM ^^

Severní Itálie // Feliciano (Veneziano) Vargas

15. srpna 2011 v 16:43 | Nio |  Heta-postavy
Potěš Aizen. Překlad! O.O
Omlouvám se za hrozný překlad.. Slovník je v Brně (kde je mu moooc dobře) a navíc jsem některý odstavce vynechala Q.Q Fakt jsem něco nevěděla, jak to mám přeložit, navíc mě zase štve Heta-wikia.. takže.. GOMENASAI!
Přeloženo Nio, originál z Hetalia.shoutwiki.com


Itálie (イタリアItaria)je hlavní postavou anime Hetalia:Axispowers a Hetalia: World series.Zastupuje severní část Itálie a patří k Ose.Často se mu říká Veneziano(イタリアヴェネチアItariaVenechiāno).V roce 2008pojmenoval Himaruyaněkteré postavy lidskými jmény a onpřijal jménoFelicianoVargas(フェリチアーヴァルガスFerichiānoVarugasu).


Vzhled
Má krátké hnědé vlasy, a hnědé oči. Na levé straně má kudrlinkou, která se uvádí jako jeho erotogenní zóna. Nosí modrou vojenskou uniformu, pravděpodobně z Druhé světové války, černou košili s kravatu a černé boty.
V prvním díle mangy a v prvních dvou epizod anime měl na sobě světle hnědou uniformu, která byla podobna uniformě jeho bratra.
Jako dítě nosil šaty a byl často považován za dívku. Když není v uniformě, může být často viděn v obleku stylu námořníka.


Osobnost a zájmy
Itálie je veselý a energický mladík, ovšem trochu (hodně) nezodpovědný a často bývá označován za zbabělce či uplakánka. Miluje těstoviny, pizzu a zmrzlinu. I když se spoléhá na Německo a prakticky mu visí na krku, Itálie ho téměř neposlouchá a místo toho si dělá, co chce, čímž můžeme jmenovat například dělání zbytečností, nebo spaní. Mezi jeho koníčky patří vaření, siesty, malování a zpívání.

Je prokázáno, že při siestě má Itálie nutkání svléct všechno svoje oblečení a obvykle zapomene, kam si dal kalhoty (což vede k tomu, že mu Německo musí půjčit svoje).
Má také slovní tik "Ve" (opravdu to Italové říkají, především v Emilia-Romagna, můžete taky slyšet "Be" v jiných italských regionech, což je zkratka pro "Bene", "dobré ", a má stejnou funkci v anglickém prohození "Well " na začátku věty), ačkoli v adaptaci anime dělá další zvukomalby, pozoruhodnější z nich je skandování "Herahera " ( japonské onomatopoeia který znamená "jednat hloupě" nebo "frivolní").


Vztahy

Starověký Řím
Itálie, který byl stále ještě novorozenětem, strávil nějaký čas se svým dědečkem Starověkým Římem, až nakonec začal Řím slábnout a kvůli jeho rozpadající se říši zemřel.
Kvůli tomu odmítl nabídku Svaté Říše Římské, aby se společně stali Novou Římskou Říší.
Ačkoli nenapodobuje Řím s vojenskými úspěchy, má stejný instinktivní talent pro umění.

Rakousko
Rakousko se ve spolupráci s Maďarskem stal nadřízeným nad mladší Itálii poté, co Starověký Řím padl. Ukázalo se, že Rakousko si původně myslel, že je Itálie dívka, což se ukázala, když Itálie dospěl, jako nepravdivá domněnka. Rakousko poté řekl, že očekával, že se něco podobného stane a šel poté koupit Itálii chlapecké oblečení.


Francie
Itálie (ještě dítě), vyrůstal s dospívajícím Francií. Před tím, než ho dědeček odvedl si spolu Itálie a Francie rozuměli. Když se Itálie vrátil, Francie nad ním chtěl získat kontrolu. Itálie říká Francii "velký bráška" a několikrát ho i přes to, že jsou nepřátelé, navštívil.


Německo
Poté, co byl nalezen v bedně od rajčat, se Itálie se stal jeho 6vězněm, pak spojence. S Japonskem tvoří Axis (Osu). Itálie je k Německu otevřený a laskavý a tráví spolu snad každou chvíli. Německo se vždy snaží o to nejlepší jak pro něj, tak i pro Axis. Je prokázáno, že Itálie spí v posteli s Německem.Přes mnoho rozdílů jsou si Itálie a Německo poměrně blízcí.

Svatá říše římská
Svatá říše římská, zkráceně HRE (Holy Roman Empire) jako dítě často sledoval Itálii a přemlouval ho, aby se stal součástí Svaté říše římské. Poté, co Rakousko získal kontrolu nad Itálií, bydleli společně v domě Svaté římské říše. HRE byl nadšený, ale bylo pro něj těžké Itálii oslovit, protože se do něj zamiloval (Myslel si, že je dívka) [pozn. Překladatelky: YAOI! >:D].
Itálie později řekl důvod, proč odmítl nabídku připojit se k němu a stát se Novou Římskou říší. Se zlomeným srdcem, HRE opustil domov, aby se připojil do války k ostatním vojákům, kteří se začali obracet proti němu a Rakousku. Možnost, že HRE byl malý Německo není vyloučena, ale ani potvrzena.

Maďarsko
Maďarsko pomohla Itálii a celkově se s ním tak nějak skamarádila, když byl pod vládou Rakouska, je považována za jeho starší sestru. Také jako jedna z mála, věděla o skutečném pohlaví Itálie.

Japonsko
Japonsko je často nervózní. Dokonce šel tak daleko, že Itálii nařídil, aby se naučil být zodpovědnější. Když jednou vezl Itálie Japonsko domů, jeho nevyrovnané řidičské umění inspirovalo Japonsko k tomu, aby vymyslel bezpečnější auta.


Jižní Itálie (Romano)
Vyrůstali odděleně, ale nikdy se setkal tváří v tvář. Itálie nakonec na nějakou dobu odešel se svým dědečkem, Romano však zůstal. Poté, co dědeček zemřel se Itálii vrátil, jenže z Jižní Itálie a ostatních vyrostli tyrani. Na konci Italské války od sebe byli opět odděleni, kdy se Itálie dostal pod nadvládu Rakouska a Svaté říše římské a Romano byl poslán ke Španělsku. To se později ukázalo jako příliš obtížné řešení.
V současnosti spolu nevycházejí moc dobře, Romano občas odmítá uznat existenci svého bratra, ale Itálie s ním touží být. Jako dítě, Romano často na Itálii žárlil, protože zdědil po dědečkovi talent pro umění a uklízení, zatímco on to moc dobře neuměl. Také cítil, že se jeho bratr podobá vzhledově dědečkovi více, než on. I přes to však ukazuje, že se o svého bratra alespoň podvědomě postará, jako například, že s ním sdílí postel.
Přestože je Romano starší než Itálie, oba jsou ve skutečnosti zbabělci.

Vystoupení

Manga
Během první světové války Německo překročil hranici do severní Itálie jen s klackem. Očekával velkého soupeře, připomínajícího Starověký Řím, místo toho se setkal a Itálií schovaným v bedně od rajčat.Itálie se okamžitě vzdává a prosí Německo, aby ho nezabíjel. I přes počáteční šok mu Německo chvíli věří, avšak hned ho podezřívá z podvodu.Itálie neukazuje k zadržení žádný odpor, proto ho Německo ihned zatýká. Bohužel byla jeho největší chyba už to, že do tý Itálie vůbec lezl.
Chudáka Německo dohání Itálie k šílenství, ale Veneziano nechce odejít, ani když ho o to Německo prosí. Německo mu z poslední naděje nechává otevřené dveře. Itálie se však krátce po flirtování s děvčaty vrací.Po napsání písně o Německu Itálii nakonec vyhodil.
Válka je u konce a Itálie se opět objevuje v domě Německa a prosí ho o práci. Vděčný Itálie se později prohlásí za spojence Německa.
Itálie dokazuje, že je "neužitečný" spojence, protože jeho nástroje k boji jsou bílé vlajky a různé druhy těstovin. Často se vzdává, je zajatý, přesto zkouší být užitečný. (Např. Zaútočil na Egypt s holí, zatímco Německo je jiné frontě).
Na setkání s Japonskem, kdy Německo formalizuje jejich spojenectví, Itálie flirtuje s místními dívkami, poté usnul pod vyhřívaným stolem kotatsu.

Když Osa začne trénovat, Itálie ukazuje ještě větší neschopnost. Má také ve zvyku opouštět trénink, v jednom případě kvůli hraní si s toulavou kočkou. I tak je ale vždy Německem dotáhnut zpět.
Když Německo začne spojenectví s Ruskem, Veneziano se začíná obávat, že se Německo přátelství s ním vzdá ve prospěch silnějšího spojence. Ptá se Francie, jak má udržet své přátelství, on mu řekne, že s nimi má mluvit (nebo psát, když je nervózní). Německo najde dopis a uklidňuje Itálii.

V doplňkovém příběhu je Itálie jako dítě (známý jako "Chibitalie") často obětí šikany - zejména z rukou Francie a Svaté římské Říše. Díky dědečkovi byl Chibitalie silnější, stejně ho později porazil Rakouska a Chibitalie byl nuceni pracovat jako sluha v domě Svaté říše římské.Chibitalie byl Rakouskem pravidelně kárán, protože způsobil problémy, které se Aristokratovi nelíbily. Brzy se Chibitalie stane objektem Svaté říše římské, který se domnívá, že je Chibitalie dívka. HRE později musí odejít do války a žádá, aby se Itálie připojil k vytvoření nejmocnější země na světě.Itálie však odmítá s tím, že nechce, aby HRE dopadl jako jeho dědeček.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Shinara-chan -^-^- SB♥ Shinara-chan -^-^- SB♥ | E-mail | Web | 15. srpna 2011 v 18:30 | Reagovat

Wow, Nio sama překládala? Shinarka se hluboce klaní ^-^
Tak počkat, s kým teda Feli spí? S Romanem nebo s Ludwičkem? :D Jsem vděčná Himaruyovi-sama zato, jak to vymyslel se Svatou říší římskou a malou Itálií, pro yaoistky jak dělané :D

Nikdo neříká, že musíš spát :D
Nie, to není pravda, Nio umí vysvětlovat, jen Shinarka neumí chápat. Hledala totiž F v kolečku na youtube a nedošlo jí, že Nio myslela na blogu :D

2 Kiomi Kiomi | E-mail | Web | 15. srpna 2011 v 18:50 | Reagovat

Potěš koště, tak Sovětskej svaz jen tak nebude xD Nejsem schopná tu wikinu rozjet :D Hyááá snad to najdu i někde jinde :D

3 Shinara-chan -^-^- SB♥ Shinara-chan -^-^- SB♥ | E-mail | Web | 15. srpna 2011 v 19:17 | Reagovat

Hai, hai, pro mě jsi -sama, když tě ode dneška uctívám za tvé úžasné překladatelské schopnosti ^-^
To máš pravdu, i se mnou :D
Co si bude Nio přát na hrobeček tentokrát? :D Jéé, Shinarka není jediná *když nepočítá Ameriku*, která neumí počítat! :D

4 Shinara-chan -^-^- SB♥ Shinara-chan -^-^- SB♥ | E-mail | Web | 15. srpna 2011 v 19:34 | Reagovat

Nie, nestačí :D
S Nio taky? Myslím, že bysme měli udělat průzkum, s kým Feli ještě nespal ... a pak to rychle napravit :D
A teď chceš zabít ty mě, žejo? :D Birdcest, o tom jsem vážně ještě neslyšela xDD Ty jsi vážně úchylná Nio :D

5 Shinara-chan -^-^- SB♥ Shinara-chan -^-^- SB♥ | E-mail | Web | 15. srpna 2011 v 19:51 | Reagovat

Jestli se to pokusíme napravit, tak nás Kio asi zabije :D Nebo má Feliho taky až tak ráda? :D No, tak já myslím že "spal", ale spát taky musel :D
Tím chceš říct, že místo toho abys mě zabila, mě budeš mučit? :D
Klaním se před tvou úchylností, Nio-sama *uklání se* :D

6 Kiomi Kiomi | E-mail | Web | 15. srpna 2011 v 20:44 | Reagovat

Huh? Co zas já? :D Mimochodem, neví některá z vás, jak se jmenuje Vietnam? xD Píšu povídku a najednou ,,Jak ono se to stvoření jmenuje sakra?" :D

7 Shinara-chan -^-^- SB♥ Shinara-chan -^-^- SB♥ | E-mail | Web | 15. srpna 2011 v 22:30 | Reagovat

[6]: Ále možná radši nic Kio :D Jen jsme s Nio přemýšleli jestli i s tebou Feli spal *měla držet hubu* :D Vietnam? Tak to bohužel nevím, ono je možné že stejně jako pár osob *Dánsko, Norsko...* jméno prostě neodstala -.-

Turecko mi vždycky připomene tu scénku z Adviku :D O Rusku přede mnou radši ani nemluv :D Kanada? Kdo? ... hele, támhle jde! *ukazuje na Ameriku* :D
Shinarka se začíná bát. Německo, zachraň mě! ... jsem zajala Nio-sama a nemůžu si zavázat tkaničky :D
Nio-sama, Nio-sama, Nio-sama! :D Tak šup ať už letíš do nebíčka, potřebuju Feliho nějak donutit aby znovu otevřel svou továrnu ... na bíle vlajky! na nic jiného :D

8 Shinara-chan -^-^- SB♥ Shinara-chan -^-^- SB♥ | E-mail | Web | 16. srpna 2011 v 1:38 | Reagovat

Takhle ho zabiješ, dřív, než ho budeš mít možnost znásilnit :D
Véé~ Německoo! ... Ty jeden hajzle, pojď sem a zavaž mi ty tkaničky, nechci spadnout a rozbít si hubu! (Teď si připadám spíš jako Romano, než jak Feli xDD) :D
Není? A jak to Nio ví? :D Tak se radši přeměň na Fem! Pirate! Španělsko a běž čekat na Animefest, ať jsi tam včas :D

9 Shinara-chan -^-^- SB♥ Shinara-chan -^-^- SB♥ | E-mail | Web | 16. srpna 2011 v 2:40 | Reagovat

Neboj, nejsi jediný blázen :D I když, u mě to vypadá, že zachvíli usnu a jediný kdo mě bude schopen vzbudit, je Německo *ještě pořád je u mě doma* :D
Nemůžeš se mu divit, je to Amerika, tělo z coly a hamburgerů :D
To co by z nich vzniklo bych potkat vážně nechtěla :D Drzý jak Romano, ubrečený jak Feli a tupý jak oba dohromady :D
Jak se vůbec opovažuješ NEmyslet na něco neúchylného? :D No, ale měla bys to brát z té lepší stránky, kdybys tam šla už teď, nezapomněla bys na to :D

10 Shinara-chan -^-^- SB♥ Shinara-chan -^-^- SB♥ | E-mail | Web | 16. srpna 2011 v 2:58 | Reagovat

No, já myslím že to jde :D Ale je to až nebezpečně nebezpečný ... a nakažlivý .D
Tak takhle to je :D To víš, když má člověk v domě Němce a občas na návštěvu příjde Prusko, tak hádej na co má asi myslet :D
Mohla bys s sebou vzít Rusko, ten by tě zahřál ... a i možná něco jinýho :D

11 Kiomi Kiomi | E-mail | Web | 16. srpna 2011 v 6:25 | Reagovat

Se mnou a Feli? Nikdy :D

12 Gabrielle Beatrice Bone Michaelis van Dorcell Gabrielle Beatrice Bone Michaelis van Dorcell | Web | 16. srpna 2011 v 13:22 | Reagovat

Feli je taký zlatý :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.