Jestli se chcete zapsat do našeho Cirkusu spřátelených blogů, klikněte SEM ^^

Vergil

23. září 2011 v 19:58 | Kiomi |  DMC-postavy
Už dlouho tu nebylo Devil May Cry, takže si dáme další postavičku :D U něj to udělám stejně jak u Danteho, takže jeho příběh čekejte již brzy ^^


Vergil je starší z dvojčat Evy a Spardy, a je hlavním záporákem v Devil May Cry 3 : Dante's Awakening a speciálního vydání tohoto dílu.
Narozdíl od Danteho své démonické dědictví přijímá a zavrhuje své lidské já.
Jeho osobnost je od té Danteho naprosto odlíšná : Dante je horká hlava a je sarkastický, zatímco Vergil je chladný a zatrpklý.
Je posedlý silou a je schopný vše ostatní přehlížet, jen aby získal sílu svého otce, Spardy.
Používá Yamata, památku po jeho otci.
Má smysl pro styl, který konkuruje Dantemu.

Vzhled

Z větší části vypadá Vergil jako Dante. A to především v konturách obličeje a vlasech.
Nicméně Vergil je nosí sčesané dozadu, narozdíl od Danteho, který je má volně povlávající. Vergil to tak má, aby se odlišij od Danteho a vzhledově se přiblížil jeho otci, Spardovi.
Předtím, než byl přeměnen na Nela Angela, nosil dlouhý modrý kabát s třemi rozděleními vzadu a hadím motivem po stranách kabátu.
Pod kabátem je "brnění", které má větší funkci u jeho "prokleté" formy, tedy Nela Angela. Dále s touto formou souvisí jakási kápě a přilba, kterou si odňal pouze když bojoval s Dantem. A pěkný pohled to nebyl. Nezdravě vypadající kůže, prosvítající modré žíly a červené oči.
V jeho normální podobě, nosí podobné brnění, avšak vypadá pouze jako tričko a nemá tolik "funkcí" jako u Nela Angela. Kalhoty jsou podobné barvy jako vršek a boty se pyšní sytě pískovou barvou.
Zajímavostí je, že Sparda měl jako "tradiční" barvu fialovou. Dante s Vergilem nosí červenou a modrou, a pokud tyto dvě barvy smícháte, vznikne vám fialová.

Osobnost

Vergilova osobnost je úplně odlišná od Danteho.
I když jsou bratři - dvojčata, Vergil je klidný, chladný a rozvážný.
Je také velmi tichý a preferuje slova před zbraněmi.
Nepoužívá žádné palné zbraně, podle něho by se pak nemohl prohlašovat za čestného bojovníka.
Nicméně tichý není proto, že by neměl dostatek sebevědomí, ale proto, že se ničeho nebojí.

Zdá se, že Vergil a Dante si jednu dobu byli hodně blízcí, a to v jejich dětství.
Po boji s Arkhamem, každý z nich si vzal jednu z Danteho pistolí, a souhlasně řekli frázi "Jackpot" a dorazili Arkhama. Ještě předtím se však Dante zeptal "Pamatuješ, co jsme říkali?"

Narozdíl od Danteho je ochoten přijmout své démonické dědictví, a snaží se napodobit svého otce jak v moci, tak v osobnosti.
Zatímco Dante se snaží ochránit lidstvo před démony, Vergil chce více démonické moci, bez ohledu na následky pro ostatní.
Přes jeho normální chladnou osobnost, váží si dvou věcí: Yamata, temné katany, památku po otci a půlku Perfect Amuletu, který je památka zase po matce.
V Devil May Cry 3 Vergil poodkrývá své city k Dantemu ,,Síla ovládá vše, a bez síly nemůžeš nikoho ochránit, natož sebe".
To může být odkaz na smrt jejich matky. Také to může znamenat, že Vergil vidí jako náhradu za to, že ji nedokázal ochránit. Tento nedostatek mu také dělá problémy v mezilidských vztazích.

Síla a schopnosti

Stejně jako Dante, Vergil ovládá nadlidskou sílu, rychlost, vytrvalost odoslnost a samoléčící faktor, ale také dokáže vyvolat Devil Triggera.
Vzhledem k jeho velké znalosti a zkušenosti s jeho silou, je schopen použít pokročilejší teleport než jaký ovládá Dante. (To mě na něm štve.. když do něho chcete seknout, ten sviňák se teleportuje)
Jako náhradu za palné zbraně, které neuznává, používá Summoned Swords jako zbraně na dálku.
Poté, co ho Mundus "proklel" , Vergil, od té doby znám jako Nelo Angelo, dostal nová vylepšení ke svým silám, avšak se to negativmě odráží na jejich pestrosti.
Tak například, když použije jako Nelo Angelo Devil Triggera, roztáhnou se mu křídla, ale nemůže s nimi létat ani plachtit.
Jako zbraň na blízko Vergil používá svoji katanu Yamata, přičemž využívá skutečný bojový styl zvaný laido, což znamená, že se utočí jak se zbraní, tak s obalem (pochvou) meče.
Také občas využívá jiné zbraně, např. Beowulfa.
Vergil je velmi zkušený bojovník s rychlými útoky, takže si toho, že jste mrtvý, všimnete až zasune meč do obalu.
Vergilovi schopnosti s mečem jsou evidentně lepší než Danteho, takže se stává nejlepším šermířem celé série, vyjma jeho otce, Spardy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.